Akné z pohledu celostní medicíny

Akné z pohledu celostní medicíny

Proč jsem se rozhodla napsat tento článek, když mám pleť jako dětskou prdýlku?

No protože mám kolem sebe  hodně mladých lidí, včetně mé dcery, které tento problém trápí. Protože se nespokojím s málem a hledám pro své klienty jen to nejlepší. Tahle cesta není jednoduchá, ale když ji pochopíte, pochopíte hlavně sami sebe a bude vám pak dobře nejen na těle, ale i na duchu.

Oficiální medicína většinou nepátrá po skutečné příčině potíží ve smyslu otázky „proč kontrolka svítí?“ – ona se ji jen marně snaží zhasnout. Což v běžné praxi znamená, že kožní lékař se často spokojí jen s předepisováním antibiotik a různých kortikoidních mastiček – které někdy nezabírají vůbec a v lepším případě jen dočasně tlumí tyto zevní projevy vnitřní nerovnováhy či intoxikace.

Že po dlouhodobé aplikaci kortikoidů pokožka může poněkud rychleji stárnout a že po světě přibývá informací o souvislosti mezi nadměrnou konzumací antibiotik a zvýšeným výskytem rakoviny – to klasické lékaře zpravidla nezajímá. Ale i pro přírodní medicínu bývá návrat ke zdravé pleti často nelehce dosažitelný – mimo jiné i proto, že klientky a klienti mají zájem jen o rychlá a pohodlná řešení.

Tak tohle u nás nečekejte, jdeme totiž do hloubky!

Nejen po stránce fyzické, ale také psychické, tělo je celek a nemůžeme ho dělit.

Akné totiž není problém primárně kožní. Kůže jen tímto způsobem signalizuje, že je dlouhodobě v nepořádku vnitřní prostředí – buď že je napadeno skutečnými toxiny, plísněmi nebo jako na toxiny reaguje na běžné součásti našeho jídelníčku

říká se tomu „potravinová intolerance“.

Například: mnozí lidé mají kožní problémy po purinových látkách uvolňujících se při trávení masa, jiní nesnášejí lepek v některých obilninách, jinému nedělá dobře aromatické ovoce, často citrusy.

Z pohledu celostní medicíny nemůžeme brát akné jako onemocnění kůže, a nebo jen jako projev hormonální nerovnováhy. Kůže je místem, kde se vylučují toxické látky.

To, co se děje na kůži, je vždy zrcadlem vnitřního prostředí!!

Pokud v organismu dojde k přetížení orgánů zodpovědných za odbourávání a vylučování produktů látkové výměny a toxinů z těla jako jsou játra, žlučník, ledviny,močové cesty a lymfatické cesty, potom tělo hledá náhradní cestu, kudy se bude toxinů zbavovat a kůže je první, kudy se toxiny tlačí ven.

Při analýze na bioresonanci měříme často dysbiózu ve střevech, narušenou homeostázu, plísně a těžké kovy. Dospívající mládež je na svůj vzhled citlivá a u velmi citlivých jedinců může vyvolat až těžké trauma. Pro řešení psychosomatických původců akné jsem našla pěkný web, který se tím zabývá, mrkněte:-)

http://uzdravsvouplet.cz/psychosomatika-akne/

Lokální ošetřování akné je také důležité – mladému člověku záleží na tom, jak vypadá. Vyžaduje  ale většinou rychlé řešení – koupí si raději maskovací prostředek. Tím sice problém dočasně uschová pod pokličku, ale dokud se nepustí do celkových změn ve svém životě, režimu, dietě, myšlení, může se s akné trápit celý život.

Pojďte tedy vzít život do svých rukou a navždy se zbavit akné!

Přijďte na analýzu, abychom zjistili váš vnitřní stav a máme se od čeho odpíchnout:-)

Centru aplikovaného zdraví a krásy vládne pevnou rukou bývalá kosmetička, nyní skvělý terapeut Radka a tak jsme schopni poradit i s kvalitním ošetřením pleti přírodními prostředky.

Těšíme se na všechny, co chtějí zatočit s akné a to navždy!

Renča

Renáta Nováková
Jsem to prostě já.... Nadšeně propaguji zdravý životní styl, nedržím žádnou dietu,sportuji tak, aby mě to bavilo a přiměřeně svému věku,dělám jenom ty věci, které považuji za správné,snažím se lidem říkat pravdu, i když je to někdy nepříjemné, nesnáším přetvářku. Můj příběh si přečtěte ZDE

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů najdete zde: http://rencanovakova.cz/gdpr/