Ženy a ideální váha

Tak se mi do toho psaní dnes moc nechtělo, celý den azuro, příroda lákala a sluníčko hřálo. Ale pak jsem si přečetla zajímavý článek v časopisu Meduňka a ten mě natolik zaujal, že vám o něm musím napsat. Teda hlavně o jeho obsahu:-) Je to hlavně o ženách a protože jsem žena a jsem na to hrdá, považuji za důležité informovat ostatní ženy.

Jsem moc ráda, že si moje články čtete a že se dozvídáte něco o mé vášni ke zdravému životnímu stylu. Vím, že takových je hodně, ale třeba tento článek zaujme víc než ty ostatní a budete ho sdílet se svými přáteli.

Takže jak je to  s tou ideální tělesnou váhou?

Tohle je obzvlášť pro ženy velmi ošemetná záležitost a málokterá je s ní spokojená. I já jsem celý život bojovala s kily a nemyslete si, že jsem to měla vždycky jednoduché:-)

Jsou dvě skupiny žen:

  • ty, které chtějí zhubnout
  • ty, které chtějí přibrat

Málokterá je se svou váhou spokojená a když už jsou spokojené s váhou, tak máme nějaký jiný problém, prostě my ženy si vždycky něco najdeme, s čím se můžeme trápit:-)

Důležité je uvědomit si, že žádná všeobecná ideální váha neexistuje. Pro někoho je normální mít vyšší váhu než tabulkovou a u jiného je to opačně. Důležitou roli hrají rodinné dispozice, váha kostí, stavba těla, somatotyp a spousta dalších aspektů. U žen je to například prodělaný porod, měsíční perioda a další. Proto to není věc tabulek, ale našeho vnitřního spokojeného pocitu.

Jde o to, jak naše tělo funguje fyzicky a zdravotně. Pokud jíme zdravě a dostatečně se hýbeme, jsme pružní fyzicky i psychicky, zdravotní problémy nemáme, já  tomu říkám…nacházet se v rovnováze.

Problém však nastává, když se necítíme dobře, kila přibývají a tabulkové normy jsou v nedohlednu. Co potom?

Rozhodně vám tady neřeknu nic nového, protože vždy jde o tři věci:

  • Správně jíst
  • Dostatečně se hýbat
  • Být v pohodě

Slyšíte to určitě ze všech stran, ale ne vždy je to jednoduché, vyzkoušeli jste už všechno možné a stále nemůžete pohnout s váhou? Já to znám moc dobře, jako dospívající holka jsem počítala kalorie, vážila si každý gram, co jsem snědla, zkoušela dělenou stravu a já už ani nevím, co všechno. Dokonce jsem si zakoupila kurz ve Světě zdraví, kde mi změřili, jak na tom jsem fyziologicky, ale vůbec se mě nezeptali, jestli jsem psychicky v pohodě a já dnes vím, že správně fungující psychika je právě to nejdůležitější, obzvláště u žen.

Ne nadarmo se říká, všechno je v hlavě:-)

Orgány, které v tom hrají hlavní roli jsou játra, střeva, slinivka a u žen jedna specialitka – štítná žláza. Proto je velmi důležité, dříve než se pustíte do jakékoli změny stravování, nechat se odborně vyšetřit u lékaře, jestli nemáte poruchu štítné žlázy, protože od té se může odvíjet vaše neschopnost změnit svou váhu, ať už dolů nebo nahoru.

Je toho mnohem více, co může blokovat vaši snahu zhubnout nebo naopak přibrat a proto je důležité se poradit s někým, kdo má zkušenosti.

Bude mi velkou ctí, pokud si za poradce vyberete právě mne a bude mi potěšením, pokud mi dáte důvěru, provázet vás na cestě za svým lepším já:-)

První konzultace je zcela zdarma, můžeme se oťukat a pak se rozhodnete, jestli do té velké změny půjdete se mnou nebo ne.

Analýza na biorezonanci, která je špičkou na trhu, vám pomůže zjistit vaše zátěže v těle, jak jste na tom s minerálními látkami, jestli netrpíte intolerancí na některou z potravin, které běžně konzumujete. I to může může být příčina vašeho nezdaru.

Objednat se můžete ZDE:

Budu se na vás těšit Renča

 

Renáta Nováková
Jsem to prostě já.... Nadšeně propaguji zdravý životní styl, nedržím žádnou dietu,sportuji tak, aby mě to bavilo a přiměřeně svému věku,dělám jenom ty věci, které považuji za správné,snažím se lidem říkat pravdu, i když je to někdy nepříjemné, nesnáším přetvářku. Můj příběh si přečtěte ZDE

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů najdete zde: http://rencanovakova.cz/gdpr/